Szampony do włosów Goldwell

Szampony do włosów Goldwell

Wizyta u fryzjera stylisty to swoista terapia podnosząca samopoczucie. Nic tak nie poprawia humoru kobiecie jak dokonanie pozytywnych zmian poprzez dobre podcięcie lub ułożenie fryzury. Niewiele pań jednak eksperymentuje z długością swoich włosów. Częściej wybierają zabiegi koloryzacji, które nawet przy niewielkiej zmianie odcienia, pozytywnie wpływają na cały wygląd. Chociaż włosy zaraz po zabiegu pięknie lśnią i sprawiają wrażenie zdrowych, częste farbowanie jest dla nich niezwykle szkodliwe.

Farby to jednak środki chemiczne, które naruszają struktury kosmyków i nie pozostają bez wpływu na ich kondycję. Włos składa się z trzech warstw, przy czym ta najgłębiej umiejscowiona, czyli rdzeń, odpowiada za barwę. Preparaty koloryzujące muszą przeniknąć przez wszystkie warstwy, aby w samym środku zadziałać i zmienić odcień. Najbardziej inwazyjne i wyniszczające są oczywiście zabiegi dekoloryzacji oraz rozjaśniania, gdyż w takim przypadku używane są silniejsze środki, często z zawartością amoniaku. Ale przyciemnianie również nie służy zdrowiu włosa. Nie znaczy to, że należy zrezygnować całkowicie z farbowania kosmyków, lecz trzeba odpowiednio o nie zadbać i zmniejszyć częstotliwość przeprowadzanych zabiegów.

Rozwiązaniem jest szampon do włosów farbowanych, zawierający naturalne składniki pielęgnacyjne i ochronne.  Doskonałe i renomowane marki takie jak Goldwell lub Kerastase tworzą szampony do włosów goldwell których wpływ na włosy jest absolutnie pozytywny. Jego rolą jest zabezpieczenie przed wypłukiwaniem pigmentu, dzięki czemu kolor zachowuje swoją intensywność i świeżość przez długi czas i obniża się konieczność powtarzania zabiegu koloryzacji. Można wówczas nanieść farbę wyłącznie na odrosty i przez to zniwelować nieco szkodliwego skutki jej działania. Dobry szampon do włosów farbowanych taki jak Goldwell Colorglow Deep Reflect to także gwarancja odpowiedniego nawilżenia wysuszonych kosmyków i silna odbudowa ich włókien. Bez obaw można go stosować nawet codziennie, nie ryzykując blaknięcia koloru. Włosy po umyciu szamponem do włosów farbowanych powinny łatwiej się rozczesywać, być miękkie w dotyku i niezwykle aksamitne.

Szampon do włosów farbowanych jako idealny kosmetyk na wszelkie problemy fryzjerskie

Rynek kosmetyków fryzjerskich jest bardzo rozległy i pełen wszelakich produktów do pielęgnacji, mycia i stylizacji. Producenci tacy jak Goldwell, Kerastase, Loreal, Biolage oraz inni prześcigają się w udoskonalaniu receptur, dbaniu o najwyższą jakość i jak najlepsze kompozycje zapachowe. Wciąż powstają nowe preparaty, przeznaczone do różnych rodzajów włosów i są one coraz lepsze i coraz bardziej skuteczne. W bogatej gamie znaleźć można odżywki, mgiełki, maski, szampony, pianki, żele, lakiery, woski, a nawet gumy do włosów. Wszystkie te środki są bardzo potrzebne, jeżeli chcemy zadbać o piękno swoich włosów oraz ich perfekcyjny wygląd. Niezwykle przydatny okazuje się szampon do włosów farbowanych Goldwell Dualsenses, który można stosować nawet w przypadku, gdy nigdy nie poddajemy się zabiegom koloryzacji.

koloryzacja i farbyKosmetyk ten jest na ogół bogaty w składniki pochodzenia naturalnego, które w kompleksowy sposób dbają o włosy i chronią je między innymi przed negatywnymi skutkami działania promieni słonecznych. A to przyda się wszystkim rodzajom kosmyków. Ponadto szampon do włosów farbowanych posiada właściwości chroniące barwnik przed wypłukiwaniem i blaknięciem, co w zdecydowany sposób przedłuża trwałość koloru. Jest to bardzo istotny aspekt, gdyż myjąc często włosy, wraz z zanieczyszczeniami i resztkami środków stylizacyjnych, usuwamy także pigment, pochodzący z farby. Dzięki ochronie koloru możemy dłużej się cieszyć intensywnością ulubionego odcienia, a co za tym idzie, nie ma konieczności zbyt szybkiego ponawiania zabiegu. A jest to dla włosów bardzo ważne, ponieważ nie niszczą się w tak dużym stopniu, jak gdyby były farbowane regularnie, np. co trzy tygodnie.

Dobry szampon do włosów farbowanych musi posiadać składniki głęboko nawilżające, gdyż koloryzacja także wyjątkowo wysusza kosmyki, zwłaszcza jeśli zostaje przeprowadzona przy pomocy środków o wysokim stężeniu amoniaku. Dodatkowo terapię powinno się uzupełnić o pielęgnację odżywką do tego typu włosów, która wzmocni działanie szamponu i sprawi, że kosmyki nabiorą blasku, a kolor przez długi czas utrzyma swoją oszałamiającą głębię. Pamiętaj, że markowe kosmetyki Goldwell to najlepsza gwarancja zdrowia Twoich włosów.