Stojaki na rowery

Stojaki na rowery

Funkcjonalna przestrzeń miejska
Mieszkańcy miast w coraz większym stopniu chcą korzystać z przestrzeni, która pozwala na zapewnienie wygodnego użytkowania a także spełnia wiele funkcji. W coraz większej liczbie miast ze względu na nadmierną liczbę samochodów oraz brak możliwości zapewnienia powiększenia dróg promuje się korzystanie między innymi z rowerów. Budowanie ścieżek rowerowych pozwala na zmniejszenie liczby samochodów na drogach. Promowanie poruszania się rowerami wymaga zamontowania w przestrzeni miejskiej takich elementów jak stojaki rowerowe.
Funkcjonalne stojaki na rowery pozwalają na zapewnienie możliwości wygodnego umieszczenia rowerów a także zabezpieczenia rowerów. Gdy wybiera się stojaki rowerowe ważne jest postawienie na stojaki, które są solidnie wykonane. Znajdujące się na otwartej przestrzeni stojaki na rowery muszą być odporne na różne warunki atmosferyczne, co znacznie wydłuża czas ich użytkowania.

Elementy przestrzeni miejskiej
Solidnie wykonane elementy przestrzeni miejskiej mogą być znacznie dłużej użytkowane. Trwałe kosze betonowe pozwalają na zapewnienie znacznie dłuższego użytkowania. Jest to ważne również gdy wybierana jest mała architektura, która będzie użytkowana w przestrzeni miejskiej, gdzie intensywne użytkowanie może prowadzić do znacznie szybszego zużywania się takich elementów przestrzeni miejskiej.
Wykonane z odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów kosze betonowe pozwalają na zapewnienie również właściwej odporności przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zmniejsza to liczbę niezbędnych remontów czy wymian koszty, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Materiały na małą architekturą
Obecnie mała architektura może być wykonana między innymi z prefabrykatów, co pozwala na wykonanie znacznie bardziej ciekawych form, kształtów takich elementów jak ławki, kosze. Jednocześnie mała architektura to również małe elementy dekoracyjne, które pozwalają na kształtowanie przestrzeni miejskiej w sposób bardziej estetyczny. Jednocześnie dobrej jakości materiały stosowane przy realizowaniu małej architektury pozwalają na stworzenie trwalszych wyrobów.