Specyfikacja krat pomostowych

Specyfikacja krat pomostowych

Elementy konstrukcyjne, jakimi są siatki zgrzewane oraz kraty pomostowe mają wszechstronne zastosowanie. Używane są m.in. w oczyszczalniach ścieków, w budownictwie użytkowym, energetycznym oraz przemysłowym, w zakładach chemicznych. Przyczynia się ku temu fakt, że kraty pomostowe oraz siatki zgrzewane wykonane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej co daje im ogromną wytrzymałość i trwałość.

Kraty pomostowe oraz siatki zgrzewane należą do tego rodzaju elementów konstrukcyjnych, które muszą odznaczać się niebywałą trwałością oraz wytrzymałością. Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę z tego, że schody czy pomosty muszą wytrzymywać niezwykle duże ciężary. Będą bowiem, po ich ukończeniu, użytkowane przez ludzi. Ponadto, kraty pomostowe oraz siatki zgrzewane muszą odznaczać się odpornością na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Nierzadko są one bowiem narażone na ekstremalne warunki pogodowe takie, jak: opady deszczu czy śniegu, ujemne temperatury, które powodują oblodzenia, silne podmuchy wiatru, słońce, a także substancje chemiczne, które często odznaczają się właściwościami żrącymi. To wszystko jest ważne szczególnie w przypadku tych elementów konstrukcyjnych, które znajdują się na zewnątrz. Dodatkowo, ważne by siatki zgrzewane oraz szczególnie karty stalowe odznaczały się dużym współczynnikiem tarcia. Zapobiegnie to wówczas ryzyku poślizgnięcia się, nawet w trudnych warunkach pogodowych, jak śnieg czy deszcz. Odpowiednie techniki produkcyjne mogą bez przeszkód zagwarantować te właściwości.

Siatki zgrzewane oraz kraty pomostowe powinny, poza zapewnieniem bezpieczeństwa, również być estetyczne. Na szczęście, dzisiejsza technologia umożliwia takie wykonanie tych elementów konstrukcyjnych, że z powodzeniem mogą one stanowić części dekoracyjne w architekturze. Ponadto, istnieje możliwość indywidualnego podejścia do Klienta, dlatego też siatki zgrzewane oraz kraty pomostowe wykonuje się w najróżniejszych rozmiarach, zgodnie z życzeniami Klientów.

Wszystkie wyżej opisane właściwości sprawiają, że kraty pomostowe oraz siatki zgrzewane stały się wszechstronnym oraz atrakcyjnym elementem konstrukcyjnym mającym zastosowanie w wielu branżach.

Wytrzymałość gotowych elementów i zastosowania

Kraty pomostowe oraz siatki zgrzewane należą do tych rodzajów elementów konstrukcyjnych, które są powszechnie akceptowane i bardzo często używane. Wynika to z prostego faktu. Mianowicie, zarówno kraty pomostowe, jak i siatki zgrzewane są bardzo wytrzymałymi, odpornymi materiałami budowlanymi. Ponadto, charakteryzują się dużą uniwersalnością.

zgrzewanySiatki zgrzewane są wykorzystywane do budowy nieco mniejszych elementów konstrukcyjnych niż kraty pomostowe. Służą przede wszystkim do budowy koszy na śmiecie, rozmaitych pojemników, ogrodzeń i tym podobnych rzeczy. Z kolei kraty pomostowe wykorzystuje się przy budowie pomostów, schodów, rusztowań balkonów, ciągów komunikacyjnych, przy pokryciu kanałów. Jedne i drugie stosuje się z powodzeniem w przemyśle budowlanym, energetycznym, chemicznym, w oczyszczalniach ścieków, na wielkich halach produkcyjnych i wielu, wielu innych.

Kraty pomostowe i siatki zgrzewane są bardzo wytrzymałymi materiałami. Wykonywane z najwyższej jakości stali nierdzewnej wytrzymują każde, nawet najbardziej ekstremalne warunki atmosferyczne. Deszcz, śnieg, palące słońce, ujemne temperatury, silny wiatr – wszystko to wytrzymają kraty pomostowe i siatki zgrzewane. Są odporne nawet na szkodliwe substancje chemiczne, nawet takie, które mają właściwości żrące. Nie ulegają także korozji. Dodatkowym, ogromnym atutem tego rodzaju elementów konstrukcyjnych jest fakt, że posiadają bardzo wysoki współczynnik tarcia. Osiąga się to dzięki nowoczesnym technologiom produkcyjnym, które, podczas procesu tworzenia takiej kraty czy siatki, tworzą na ich powierzchni specjalne ząbki, wypustki. Dzięki nim krata stalowa zyskuje właściwości antypoślizgowe. Nawet podczas niekorzystnych warunków pogodowych – deszcz, śnieg, ujemne temperatury – które powodują oblodzenie powierzchni płaskich, ryzyko poślizgnięcia się, na przykład na schodach wykonanych z takiej kraty pomostowej jest zredukowane niemal do zera.

Ponadto, dzisiejsze technologie produkcyjne pozwalają w taki sposób wykonać kraty pomostowe i siatki zgrzewane, że z powodzeniem mogą one stanowić element dekoracyjny w architekturze.