Mieszkania z rynku pierwotnego – komfort i bezpieczeństwo

Mieszkania z rynku pierwotnego – komfort i bezpieczeństwo

Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego mieszkania. Podjęcie takiej decyzji wielu ludziom pomagają banki, które stworzyły specjalne kredyty funkcjonujące na specjalnych warunkach. Skorzystać z nich mogą młode rodziny lub młode osoby samotne, będące singlami. Chodzi bowiem o to, by umożliwić młodemu pokoleniu dobre i szybkie wkroczenie w dorosłe życie. By już jak najwcześniej jak najwięcej osób miało szansę na swoje własne M. Bez takich możliwości, jakie oferują banki, w wielu przypadkach byłoby to zupełnie niemożliwe, bo tak dużą gotówką, aby zapłacić za nowe mieszkanie, dysponują nieliczni, z kolei większość pozostałych nie ma wystarczającej zdolności kredytowej. W związku z tym, jeśli tylko jest taka możliwość, warto skorzystać i jak najszybciej kupić własne mieszkanie – dla siebie i najbliższych.

Statystyki pokazują, że zdecydowana większość osób zainteresowanych kupnem mieszkania decyduje się na te, które są ws tanie deweloperskim. Dlaczego rynek pierwotny cieszy się takim powodzeniem w momencie, gdy jest zdecydowanie droższy, niż rynek wtórny? Otóż, powodów jest co najmniej kilka. Przede wszystkim mieszkania deweloperskie stwarzają wiele możliwości w kwestii urządzenia wnętrz. Nie chodzi tu tylko o odczucia estetyczne, bo każdą przestrzeń można wykończyć zgodnie z własnym gustem i stylem. Istotne jest jednak to, by każdy miał szansę na maksymalne dostosowanie mieszkania do indywidualnych potrzeb – swoich i swojej rodziny. Szczególnie, jeśli zamieszkać ma w nowym lokalu osoba, która z jakiegokolwiek powodu ma ograniczone możliwości ruchowe, na przykład osoba starsza lub niepełnosprawna. Nowe budownictwo ma to do siebie, że architekci jeszcze na etapie projektowania inwestycji biorą pod uwagę rozmaite potrzeby przyszłych właścicieli mieszkań i pamiętają o wprowadzeniu pewnych udogodnień, które, następnie, w życie wcielają budowniczowie. Mowa w tym miejscu o windach osobowych, podjazdach oraz elektrycznych platformach na wózki inwalidzkie i dziecięce, wygodny układ mieszkań, szerokie przejścia i korytarze, brak wysokich progów, a na osiedlu krawężników, tarasy lub szerokie balkony, z których bez przeszkód każdy będzie mógł korzystać. Wielu z tych rzeczy nie znajdzie się w przypadku mieszkań kilkunastoletnich, a już tym bardziej kilkudziesięcioletnich, co z kolei mają mieszkania deweloperskie Poznań. Wiele osób wychodzi bowiem z założenie, że skoro i tak muszą wydać ogromne pieniądze na zakup własnego M, co najczęściej wiąże się z zaciągnięciem kredytu, to lepiej zdecydować się na coś nowego, na nieruchomość, która da większe poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa niż stare budownictwo. Należy jednocześnie wziąć pod uwagę fakt, że mieszkania pochodzące z rynku wtórnego również najczęściej nadają się wyłącznie do gruntownego remontu. Nawet, jeśli nie są bardzo zniszczone, to nowi właściciele chcą urządzić je zgodnie z własnym gustem. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest więc zajęcie się mieszkaniem w stanie deweloperskim, które posiada jedynie wstawione drzwi wejściowe oraz okna, a także doprowadzone niezbędne instalacje – elektryczne, grzewcze oraz wodno-kanalizacyjne. Takie rozwiązanie czasami niesie ze sobą koszty równo z tymi, które należy ponieść przy remoncie starego mieszkania.

Jeśli chodzi o mieszkania deweloperskie poznań ma w tej kwestii naprawdę wiele do zaoferowania. Nieruchomości tego rodzaju są bowiem objęte licznymi inwestycjami, które albo właśnie się ukończyły, albo są już na etapie realizacji. Nowe mieszkania warto rezerwować jeszcze na etapie przed rozpoczęciem prac, kiedy tylko pojawi się informacja, że rozpoczyna się budowa inwestycji. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z tym, że najbardziej atrakcyjne lokale zostaną już wykupione, a w najgorszym razie, że żadne nie zostanie już dostępne. Chcąc zamieszkać w stolicy Wielkopolski ma się do wyboru mnóstwo mieszkań deweloperskim. Są one zlokalizowane różnych częściach miasto, jak również poza jego granicami. Z pewnością odpowiedni lokal znajdą dla siebie osoby, które pragną zamieszkać w ścisłym centrum, jak i te, które marzą o ucieczce od miejskiego zgiełku i hałasu. Wszystkie inwestycje charakteryzują się bardzo wysoką jakością, odpowiednim poziomem wykończenia, ale również kreatywnym projektem. Decydując się na zakup mieszkania deweloperskiego trzeba bowiem zwracać uwagę nie tylko na funkcjonalność samego lokalu oraz osiedla, na którym budynek się znajduje, ale również na walory estetyczne. Zdarza się, że realizowane są projekty, które pozostawiają wiele do życzenia w kwestii wyglądu oraz wykonania. Myśl, że będzie trzeba resztę życia spędzić w brzydkim bloku na pewno nie pomoże podjąć ostatecznej decyzji związane z kupnem własnego M. Poza tym, można liczyć się z tym, że jeśli architekt nie do końca poradził sobie z zaprojektowaniem fasady, to we wnętrzu budynku również nie znajdziemy niczego oszałamiającego pod względem wyglądu i walorów estetycznych. Dobre projekty to takie, które w całości są spójne – dobrze prezentują się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, a także mają dobrze przemyślane wszystkie elementy, od których zależy funkcjonalność. Każda z tych rzeczy ma bezpośredni wpływ na komfort mieszkania w lokalu, także na poziom bezpieczeństwa, który jest niezwykle istotny.nieruchomości

Jeśli już decydujemy się na zakup mieszkania deweloperskiego, zwróćmy również uwagę na jego okolicę. Miło byłoby mieć piękny widok za oknem. Bardzo często jeszcze na etapie powstawania inwestycji, tak właśnie jest. Warto jednak dowiedzieć się, czy w najbliższym otoczeniu „naszego” bloku nie są planowane kolejne budowy. Może bowiem się okazać, że po naszej przeprowadzce, po niespełna dwóch latach, tuż za naszymi oknami wyrośnie kolejny blok, wieżowiec albo nowoczesny biurowiec. Perspektywa mieszkania całego życia z brakiem widoku za oknem lub ciekawskimi sąsiadami zaglądającymi do wnętrza naszego mieszkania w żadnym wypadku nie jest atrakcyjna. Niestety, ale tak właśnie się dzieje, szczególnie w przypadku inwestycji, które są realizowane w centrach dużych miast. Na szczęście Poznań jest bardzo zielonym miastem. Istnieje tutaj wiele parków, przedwojennych fortyfikacji, które obecnie wyglądają niczym wielkie lasy. W ich pobliżu bardzo często budowane są nowe obiekty mieszkaniowe. W takich miejscach zyskuje się pewność, że w zbyt bliskiej odległości nie powstanie kolejny budynek, ponieważ teren obejmuje obszary zielone.