Gdzie szukać mieszkania w Poznaniu?

Gdzie szukać mieszkania w Poznaniu?

Województwo wielkopolskie przyciąga od kilku lat mieszkańców z całej Polski. Okazuje się, że największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście stolica Wielkopolski, czyli oczywiście Poznań. Nowe nieruchomości w tej części Polski na przestrzeni ostatniej dekady wyrastały na tym terenie niczym grzyby po deszczu. Co więcej, liczba realizowanych inwestycji w ostatnim czasie wcale nie maleje. Warto jednak wiedzieć, z których ofert w przypadku Poznania opłaca się korzystać najbardziej. W końcu kupno mieszkania nie zdarza się co dzień, dlatego odpowiedni wybór staje się w takich sytuacjach szczególnie ważny. Jak każde duże miasto, Poznań posiada kilka dzielnic, w których z pewnością warto zamieszkać. Na uwagę zasługują między innymi Rataje, Grunwald czy Winogrady. Której opcji należy zatem przyjrzeć się bliżej? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka prosta, ponieważ wszystko zależy od poszukiwanej nieruchomości.

Grunwald – południowo-zachodnia dzielnica Poznania

Poszukując nieruchomości w Poznaniu, z pewnością warto przyjrzeć się inwestycjom zlokalizowanym na Grunwaldzie. Położenie wspomnianego obszaru jest bardzo ciekawe, ponieważ z trzech stron otaczają go inne dzielnice, to jest oczywiście Łazarz, Górczyn i Ogrody. Jeśli chodzi o mieszkania Grunwald Poznań to lokalizacja interesująca i sprawdzona pod wieloma względami. Przede wszystkim warto wspomnieć o urokliwym parku Manitiusa, położonym u zbiegu ulicy Grunwaldzkiej oraz alei Reymonta. Lokalizacja tego miejsca jest szczególnie ciekawa pod względem historycznym, ponieważ niegdyś na wspomnianym terenie znajdowały się cmentarze ewangelickie. Grunwald to także siedziba Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz licznych palcówek oświatowych. Na terenie dzielnicy znajdują się szkoły podstawowe, gimnazja oraz licea ogólnokształcące i zespoły szkół ponadgimnazjalnych. Między innymi z tego powodu na mieszkania w okolicach Grunwaldu decydują się rodziny z dziećmi.

Rataje – dzielnica leżąca na prawym brzegu Warty

Rataje to dzielnica, którą obecnie zamieszkuje około dziewięćdziesięciu tysięcy mieszkańców. Co ciekawe, jest to prawie dwadzieścia procent wszystkich Poznaniaków. Wspomnianą lokalizację wybierają te osoby, które z góry nastawione są na mieszkanie w blokach. Warto bowiem zaznaczyć, iż Rataje charakteryzują się gęstą zabudową wieżowców i bloków mieszkalnych położonych na kilku urokliwych osiedlach. W ich skład wchodzi między innymi Osiedle Oświecenia, Osiedle Piastowskie czy Osiedle Rzeczypospolitej. Plusem Rataj jest bliskie sąsiedztwo Warty i przyległych do niej terenów zielonych oraz bliskie sąsiedztwo Malty. Za jakiś czas na Ratajach powstanie również nowoczesna galeria handlowa z przyległym parkiem.

Winogrady – północny obszar miasta

Na przestrzeni ostatnich kilku lat wiele sprawdzonych i profesjonalnych firm deweloperskich realizowało swoje nowoczesne projekty właśnie na Winogradach. Obok charakterystycznych bloków i wieżowców zaczęły pojawiać się zatem nowoczesne biurowce oraz bloki mieszkalne. Obok Grunwaldu Winogrady są najczęściej i najchętniej wykorzystywanym obszarem budowlanym w kontekście nowych nieruchomości z rynku pierwotnego. Podobnie jak w przypadku poprzednich dzielnic, także i ta charakteryzuje się rozległymi terenami zielonymi, na których znajdują się między innymi place zabaw dla dzieci czy siłownie na otwartym powietrzu. Plusem Winograd jest również rozbudowana komunikacja miejska. Dzięki tak zwanej PeSTce, czyli Poznańskiemu Szybkiemu Tramwajowi z pobliskich osiedli można w mgnieniu oka dostać się do centrum lub innych dzielnic. Warto wspomnieć również o największym poznańskim parku zlokalizowanym w pobliżu dzielnicy. Mowa oczywiście o Parku Cytadela, którego korzenie sięgają aż drugiej wony światowej (park został przekształcony ze zrujnowanego po drugiej wojnie światowej Fortu Winiary). Obok parków i bloków między osiedlami szybko można znaleźć punkty handlowo-usługowe, przedszkola czy szkoły. Z pewnością ich obecność podnosi zainteresowanie pobliskimi nieruchomościami.

Wydaje się zatem, że Poznań zarówno pod względem nowoczesnych nieruchomości, jak i pod względem szeroko pojętej okolicy przyciąga mieszkańców z całej Polski. Warto poszukując mieszkania skłonić się w kierunku Winograd, Rataj czy Grunwaldu, ponieważ wymienione dzielnice należą do jednych z najbardziej atrakcyjnych miejsc w województwie wielkopolskim. Przynajmniej jeśli chodzi o znalezienie idealnego mieszkania na sprzedaż.