Flexi 3000

Flexi 3000

Spacery z naszym pupilem niejednokrotnie spędzają nam sen z powiek. Nienauczone i nieposłuszne zwierzę może sprawiać wiele problemów, co w efekcie przekłada się na nasze negatywne samopoczucie i źle spędzony czas wolny. Każdy dobry właściciel zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nawet najbardziej nieposłuszny i ruchliwy zwierzak może nauczyć się dyscypliny. Najlepiej szkolić pupila od najmłodszych lat, jednak nawet starsze psy nie pozostają obojętne na nasze szkoleniowe działania. Warto przede wszystkim stosować metodę marchewki, czyli nagradzać zwierzaka za dobre zachowanie. Podczas spaceru liczy się nie tylko dyscyplina. Warto pamiętać, że powinien być to czas odprężenia i wypoczynku. Nie tylko dla zwierzaka, ale również dla właściciela. Wiele zależy od charakteru pupila i człowieka, jednak znaczenie w kontekście udanego spaceru ma również odpowiednio dobrana smycz.

Różnorodna oferta w sklepach – dostępne opcje na rynku

Obecnie producenci akcesoriów dla zwierząt są w stanie zaproponować właścicielom czworonogów bardzo szeroki wybór smyczy. Popularnym producentem jest na przykład flexi, który cieszy się zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na trwałość, estetyczność i solidność proponowanych smyczy. Jakie produkty znajdziemy zatem w sklepach? Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. A raczej dla swojego zwierzaka. Poszczególne smycze różnią się od siebie materiałem, z którego zostały wykonane czy długością i kolorem. Warto pamiętać, że smycz dobieramy przede wszystkim do wielkości zwierzaka.

Dobieranie smyczy – waga i wielkość psa

Na wybór odpowiedniej smyczy wpływa kilka elementów. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość i wagę naszego zwierzaka. Nie bez znaczenia jest również charakter pupila. Jeśli zwierzak chętnie i spokojnie kroczy u naszego boku, wystarczy standardowa smycz. Czasami bywa jednak tak (szczególnie w przypadku młodych czworonogów), że zwierzak lubi być kilka kroków przed nami. Wyrywa się i jest bardzo temperamentny. W takich sytuacjach lepiej zaopatrzyć się w mocniejszą smycz, która nie zerwie się podczas spaceru.

Rodzaje smyczy – wykorzystanie akcesoriów spacerowych

W sklepach, zarówno tradycyjnych, jak i internetowych, znajdziemy dzisiaj różne rodzaje smyczy. Najczęściej właściciele czworonogów decydują się na smycze regulowane. Dzięki takim akcesoriom możemy swobodnie – jak sama nazwa zresztą wskazuje – regulować długość smyczy. Klasyczne akcesoria tego typu nie dają możliwości, jednak także spełniają swoją rolę podczas codziennych spacerów. Jeśli pies jest spokojny i umie „zachować się” na spacerze, możemy nabyć smycz automatyczną. Dzięki niej zwierzak będzie poruszał się swobodniej. Oczywiście wyłącznie wtedy, gdy mu na to pozwolimy (poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku na smyczy). W sklepach znajdziemy również specjalistyczne smycze, które wykorzystywane są na przykład do tresury. Popularnością w ostatnim czasie cieszą się także smycze konstruowane dla miłośników sportu. Dzięki nim możemy wyprowadzać pupila na spacer podczas joggingu czy jazdy na rowerze.

Podobne wiadomości