Crossfit jako alternatywa dla siłowni

Crossfit jako alternatywa dla siłowni

Co jakiś czas także w branży związanej ze sportem i rekreacją pojawiają się zupełnie nowe trendy. Z pewnością wielu z Was spotkało się z określeniem crossfit. Czy wiecie jednak, co ono oznacza?
Crossfit, to trening wytrzymałościowo-siłowy, który ma na celu przekraczanie własnych ograniczeń, ciągłe samodoskonalenie i osiągnięcie pełnej świadomości swojego ciała. Ponieważ trening crossfitowy obejmuje różnorodne formy aktywności takie jak pływanie, bieganie, podnoszenie ciężarów, skakanie na skakance, podciąganie na drążku, pompki, przysiady, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i z pewnością nigdy nie będzie narzekał na nudę.

Crossfit kładzie nacisk na różnorodność. Tutaj nie wyklucza się nikogo – mogą ćwiczyć młodzi i starsi, kobiety i mężczyźni, osoby w doskonałej formie i te, które dopiero zaczynają. W zależności od zestawów ćwiczeń które wybierzesz możesz schudnąć, wymodelować sylwetkę, poprawić wydolność organizmu i kondycję ogólną, a także… skutecznie zwalczyć nudę, na jaką byłeś narażony na siłowni powtarzając uparcie utarte schematy. W crossfit boxie czekał będzie na Ciebie trener, który skoryguje twoje błędy, zmotywuje Cię i zadba o odpowiedni czas ćwiczeń. Dzięki crossfitowi możesz stać się zdrowym, pewnym siebie człowiekiem i poznać ludzi, którzy w życiu kierują się podobną filozofią. W crossfit boxach ćwiczą przecież inny zwolennicy bycia fit. Trening składa się z trzech fundamentów: treningu funkcjonalnego, intensywności i różnorodności. Trening funkcjonalny bazuje na ćwiczeniach, które naśladują codzienne czynności: przysiady, skłony itd. Intensywność bazuje na ćwiczeniach podnoszenia sztangi, brzuszków i podciągnięć, a także biegania i pływania. Jak można się domyślić po takim treningu czujesz się zmęczony, ale jak zaznaczają osoby uprawiające crossfiting, jednocześnie czujesz się spełniony, szczęśliwy i … wciąż chcesz więcej!

Po takim wysiłku z pewnością nie będziesz miał ochoty na niezdrowe jedzenie. Jak wiadomo, większość z osób dbających o swoje ciało, dba także o zdrową dietę. Najpopularniejszą jest dieta paleo, która tak jak zestawy ćwiczeń, oparta jest na prostych zasadach. Należy jest nieprzetworzone produkty, mięsa, ryby, dużo warzyw i owoców. Unikać zbóż, mleka. Brzmi prosto i … zdrowo. Prawda?

Podobne wiadomości

Tagi